دات نت نیوک
X
 
اطلاع رسانی، ثبت نام، ارسال اطلاعات به یوز برای صدور کارت ودریافت کارت‌ در حال حاضر با نام یوز کارت، دریافت وجه از مشترکان به منظور واریز یورو به کارت مشترکان، خدمات مشترکان، فراهم کردن زیرساخت لازم برای خریدهای خارجی مشترکان از طریق شبکه بین المللی یوزکارت. برای آشنایی بیشتر با یوز کارت به وب سایت www.usecard.ir مراجعه فرمایید.
داشتن نماد الکترونیکی مشخصه‌ قانونی بودن فعالیت شرکت‌های اینترنتی است که در صفحه اصلی وب سایت قابل مشاهده است. در صورت تمایل شما می‌توانید از واحد مدیریت خدمات مشترکان اطلاعات مورد نیاز خود را کسب کنید. همچنین می‌توانید با تماس با دبیرخانه دولت الکترونیک در وزارت علوم تحقیقات و فناوری در مورد نمایندگی رسمی در ایران سوالات خود را مطرح کنید.
مبالغ ارائه شده بر پایه واحد پولی یورو است و برای مدت طولانی ثابت خواهد ماند. ولی هنگام خرید و یا واریز وجه به حساب کارت، بسته به ارزش یورو در آن زمان به صورت ریالی محاسبه می شود.
بله. جهت صدور کارت های بلک (Black) و پلاتینیوم (Platinum) به ویژه بلک برای تامین امنیت پرداخت مشترکان، در صورتی که اولین بار است که از سایت ما خرید می کنید، تصویر مدارک تأیید هویت مشترک از سوی همکاران ما درخواست می‌شود. در صورت کامل بودن مدارک و پرداخت وجه لازم است مشترک با در دست داشتن اصل مدارک درخواستی جهت دریافت کارت به واحد مدیریت خدمات مشترکان مراجعه کند.
كارت‌های پیش پرداخت یوز شامل کارت‌های قابل واریز مجدد و هدیه هستند. در این نوع از کارت‌ها شما مي‌توانيد پولی را كه واریز کرده‌اید خرج کنيد. کارت‎‌ها در دو دسته اصلی کارت‌های قابل واریز و کارت‌های هدیه هستند. تحویل کارت‌های قابل واریز مجدد از طریق دفاتر ما امکان پذیر است. شما مي‌توانيد از كارت‌های پیش پرداخت بلک، پلاتینیوم و گلد در تمام عملیات مالی خارج از کشور مانند خريدهای فروشگاهی، برداشت وجه نقد از دستگاه‌های خودپرداز وهمچنین خرید از وب سایت های دارای درگاه فروش آنلاین که به درگاه مسترکارت وصل باشند استفاده کنید.
كارت‌هاي پیش پرداخت یوز دارای قابلیت واریز مجدد دو نوع اصلی دارد، كارت‌های با نام بلک و کارت های پلاتینیوم و یک نوع مجازی. كارت‌های با نام، به نام شخص شما صادر می‌شوند و به دفعات قابل واریز وجه هستند و از تاریخ صدور سه سال اعتبار دارند. کارت‌های با نام (بلک و پلاتینیوم) فقط در اروپا صادر و در ایران به صورت حضوری قابل تحویل هستند. کارت‌های هدیه یا همان گلد کارت، بدون نام فقط یک بار قابلیت واریز وجه از 50 تا 250 یورو را دارند. تحویل این کارت‌ها در ایران است و بخشی از قابلیت‌های کارت‌های پیش پرداخت را دارا هستند. سه سال از تاریخ صدور اعتبار داشته و قابلیت واریز مجدد را ندارند. برای مقایسه کامل کارت‌های مذکور می توانید به بخش کارت های پیش پرداخت یوز در وب سایت این سامانه مراجعه نمایید.
كارت‌های یوز دارای لوگوی مسترکارت بوده، از این رو هر کجا كه كارت‌های نقدي و دارای لوگوی مسترکارت پذيرفته شوند، می توانيد از آن‌ها استفاده كنيد، کارت‌های هدیه یا گلد کارت قابلیت خرید از پایانه فروش در فروشگاه‌های خارج از کشور و وب سایت‌های خريد آنلاين که به درگاه مسترکارت متصل باشند را دارند. کارت‌های با نام علاوه بر موارد فوق امکان دریافت وجه از دستگاه‌های خود پرداز دارای لوگوی مسترکارت در خارج از کشور را نیز دارند.
خیر. کارت های یوز نوعی کارت پیش پرداخت هستند .
از طریق این سامانه ثبت نام کرده، مدارک مورد نیاز را ارسال و پس از صدور، کارت خود را از دفتر این سامانه دریافت نمایید.
کارت‌های با نام پلاتینیوم و بلک، تا زمان تاریخ انقضای ذكر شده بر روی كارت یا اتمام سقف موجودی سالیانه كارت قابل استفاده هستند. هنگامی كه موجودی كارت شما به اتمام رسيد، می‌توانيد از طریق این سامانه و یا با مراجعه حضوری به شعب بانک به كارت خود تا سقف مجاز در سال، وجه واریز کنید. کارت‌های هدیه (گلد کارت)، از زمان واریز به کارت، سه سال اعتبار دارند و تا زمان اتمام سقف سالیانه کارت قابل استفاده هستند.
بله. این امکان وجود دارد:‌ از طریق ورود به پنل حساب کاربری یوز کارت و واریز به حساب کارت و یا از طریق کارت‌های دیگر یوز به کارت مشترک
شما می‌توانید با ورود به سامانه یوز کارت و منوی حساب کاربری خود، موجودی کارت، تراکنش‌های انجام شده توسط کارت خود را مشاهده کنید. همچنین درصورت بروز مشکل می‌توانید با واحد مدیریت خدمات مشترکان به شماره ۸۸۶۰۷۶۷۴-021 تماس حاصل کنید.
عملکرد کارت شما درست مانند کیف پول است. در صورت بروز مشکلاتی از قبیل فعال نشدن، سرقت، مفقود شدن، آسیب دیدن و یا مورد سوءاستفاده قرار گرفتن کارت، با همکاران ما در واحد مدیریت خدمات مشترکان تماس بگیرید تا به وسیله شماره کارت و کد امنیتی اقدامات مناسب انجام گیرد. توصیه می شود که شماره واحد مدیریت خدمات مشترکان، نام کاربری، رمز عبور و شماره کارت را به صورت جداگانه با خود داشته باشید تا در صورت بروز مشکل هرچه سریعتر اقدامات لازم انجام گیرد.
بله، تراکنش های انجام شده به ارزهای غیر یورو، با توجه به نرخ روز به یورو تبدیل شده و انجام می شود. لطفاً توجه داشته باشید که نرخ تبدیل ارز نسبت به ارز دیگر در هر زمان ممکن است متفاوت باشد.
ابتدا از موجودی لازم در کارت خود قبل از هر گونه پرداختی اطمینان حاصل کنید بسیاری از پذیرنده‌ها توانایی گرفتن موجودی از کارت شما را ندارند. هنگام خرید، كارت خود را به صندوقدار بدهید، رسید را تحویل گرفته و امضا کنید. هر مرتبه كه از كارت خود استفاده می كنید، مبلغ خرید به صورت خودكار از كارت شما كاسته می شود.
بله. تحویل کارت‌های با نام( قابل واریز مجدد ) توسط یوز کارت فقط به شخص مشتری در ایران امکان دارد و فرد دیگری که کارت به نام او ثبت نشده است نمی تواند کارت فرد غیرهمنام را تحویل بگیرد.
تحویل کارت‎ها تنها به خود شخص و با ارائه مدارک شناسایی معتبر و اصل مدارکی که هنگام ثبت نام بر روی سایت بارگذاری کرده‌اید، امکان پذیر است. حضور شما پس از ثبت نام کارت برای دریافت کارت و یا دادن وکالت به شخص دیگر در شعبه تهران الزامی است. شما نمی‌توانید بدون مراجعه به شعبه تهران و تنها با دادن وکالتنامه از شهر خود شخص دیگری را برای دریافت کارت خود معرفی کنید.
هر شخص قادر به درخواست و گرفتن حداکثر 2 کارت با نام بلک و 2 کارت با نام پلاتینیوم و 99 عدد کارت بدون نام گلد است.
شما می توانید از خودپردازهای دارای لوگوی مسترکارت در جهان وجه نقد دریافت کنید. برای گرفتن وجه نقد ازخودپرداز كارت خود را وارد دستگاه خودپرداز كرده و رمزشخصی خود را كه در بسته شما قرار گرفته است، وارد کنید. گزينه مناسب را برای دريافت وجه انتخاب كرده و مبلغ مورد نظر را وارد کنيد. سپس وجه نقد خود،‌ كارت و رسيد را براي پيگيری موجودی كارت خود برداريد. اگرچه این مورد بستگی به کشور و دستگاه خودپرداز مورد استفاده دارد. كارمزد برداشت های نقدی از دستگاه‌های خودپرداز بين المللی در قسمت هزینه ها به یورو آمده است . ممکن است بانك‌های مختلف بنا به قوانين خود در ازای ارائه خدمات مبلغ كارمزد جداگانه‌ای به هنگام ارائه پول نقد دريافت كنند. بر همين اساس میزان کارمزد و سقف برداشت پول در بانك‌های مختلف متفاوت است .
در حال حاضر سقف بارگذاری سالیانه برای کارت بانام (بلک) 50,000 یورو و سقف موجودی لحظه‌ای ۲۰,۰۰۰ یورو، برای کارت با نام پلاتینیوم سقف بارگذاری سالیانه و همچنین سقف موجودی لحظه‌ای 15,000 یورو است. یوزکارت هزینه انتقال وجه را از حسابتان كم كرده و مانده را به حسابتان واریز خواهد کرد.
شما می توانید با ورود به حساب کاربری خود در این سامانه بصورت آنلاین، به کارت های با نام خود وجوه مورد نظر را واریز کنید.
شماره كارت خود را هنگام پس دادن به فروشنده ارائه کنيد. اگر قوانين استرداد خرید به فروشنده اجازه دهد، فروشنده مبلغ خريد را به كارت شما بازخواهد گرداند. همواره به ياد داشته باشيد كه رسيدهاي خريد و كارتتان را حتي زماني كه موجودي آن تمام شده است نگهداري كنيد، چرا كه ممكن است بخواهيد كالايي را پس بدهيد. هنگام پس دادن كالاي خريداری شده به صورت آنلاین، شماره كارت خود را برای انجام فرآيند ارجاع در دسترس داشته باشید.
بله، پس از ثبت نام در سایت، درخواست و دریافت کارت به صورت حضوری، نام کاربری و رمز عبور برای مشتری ارسال و فعال‌سازی کارت انجام می‌شود. در صورت بروز مشکل برای فعال سازی کارت‌های با نام با تلفن واحد مدیریت خدمات مشترکان در تهران تماس بگیرید تا اشکال رفع و کارت شما فعال شود.
خیر، در یوزکارت‌های بی نام هرچند نام شما بر روی كارت درج نشده است، ولی از آنجایی که این كارت برای شما و با توجه به اطلاعات پاسپورت شما صادر شده است، به اسم خریدار کارت شناخته می شود و قابل رهگیری است. اطلاعات با تراكنش‌های انجام شده بر روی كارت، پیوند داده می‌شود و در اینترنت بانک خریدار کارت ثبت می‌شود. بنابراین از در اختیار قرار دادن کارت بی نام خود به افرادی که نمی شناسید و یا خرید از سایت های مجرمانه با این کارت‌ها کاملاً هوشیار باشید.
قیمت روز یورو هر روز ساعت 11:30 به روز رسانی می‌گردد و در سایت قرار می‌گیرد.
در روزهای تعطیل قیمت یورو بر اساس قیمت روز قبل به اضافه 100 ریال محاسبه خواهد شد.